Суспільство

Ткаченко відреагував на зникнення пам’ятників Суворову та Ушакову в окупованому Херсоні


Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відреагував на зникнення з окупованих територій Херсонщини пам’ятників радянським діячам Суворову та Ушакову.

«Жестом доброї волі», тікаючи з Херсону, росіяни прихопили з собою пам’ятники Суворову та Ушакову. Дякую, звичайно, за підтримку нашого процесу боротьби з наслідками русифікації, але ці питання в законний спосіб мають вирішувати місцеві органи української влади», – написав він.

Уранці 24 жовтня в соцмережах окупованого Херсону зʼявилися повідомлення та фото, на яких зафіксована відсутність на постаментах памʼятників російським військовим командувачам минулого – Олександру Суворову та Федору Ушакову. Обидва памʼятники стояли в українському обласному центрі з 1950-х років.

Достовірної інформації про те, куди вони зникли, немає. Тим часом, кримський підрозділ російської державної інформагенції «РИА Новости» стверджує, що памʼятники Суворову та Ушакову «евакуйовані».

«Щоб зберегти унікальні витвори мистецтва від обстрілів ЗСУ, їх вирішено вивезти з Херсону», – ідеться в телеграм-каналі «РИА Новости Крым».

В українських містах залишається велика кількість памʼятників, повʼязаних з історією Російської імперії. Зокрема, в Одесі далі існує памʼятник цариці Катерині Другій, причетної до знищення Гетьманщини і Січі та запровадження кріпацтва в Україні.

Новини