Політика

«Терпець урвався». Україна вимагає санкцій проти Ірану після ранкових ударів РФ дронами-камікадзе

«Терпець урвався». Україна вимагає санкцій проти Ірану після ранкових ударів РФ дронами-камікадзе

Україна домагатиметься міжнародних санкцій проти Ірану через використання армією РФ дронів-камікадзе іранського виробництва у війні проти України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Терпець урвався. Ми слухали дуже довго різні пояснення, різні аргументи, але правди не сховаєш, і ця правда сьогодні прилетіла в будинки міста Києва. Тому час застосувати санкції проти Ірану за постачання зброї РФ настав», – наголосив очільник українського МЗС.

За словами Кулеби, ці санкції мають стати сигналом для усіх країн, до яких Росія звертається по військову допомогу.

Окрім того, міністр закордонних справ України анонсував початок роботи над дев’ятим пакетом санкцій Євросоюзу проти Росії.

За його словами, серед нових обмежень на РФ може очікувати відключення її нових банків від системи SWIFT.

Як зазначив Кулеба, деякі країни почали говорити про втому від санкцій і Україні відомо про це.

«Сьогодні я говорив своїм європейським колегам дуже прості слова: що ні українці, ні громадяни ЄС не можуть дозволити собі втому. Як ми не можемо втомитися боротися за нашу державу, європейську безпеку та процвітання, так само вони не можуть втомитися застосовувати санкції», – наголосив міністр.

За даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 17 жовтня українські військові знищили 37 з 43 дронів, які запустили війська РФ. Зокрема, Київщину атакували безпілотники з південного напрямку. За даними влади, через руйнування житлового будинку в Київі загинули чотири людини.

Внаслідок нападу сьогодні, за даними уряду, пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури в центральному і північному регіонах України. Відомо про щонайменше трьох загиблих на Сумщині.

Також про обстріли повідомили на Дніпропетровщині, Хмельниччині і Вінниччині.

Посольство США вже назвало цей напад «відчайдушною та ганебною атакою».

Іран заперечує постачання дронів-каміказде для російської армії.

Новини