Політика

США засуджують масовий арешт кримських татар в окупованому Криму – посольство


Сполучені Штати засуджують дії Росії проти кримських татар, які 23 листопада мирно зібралися в окупованому Сімферополі.

«Ми засуджуємо масовий арешт Росією кримських татар, які вчора ввечері мирно зібралися на підтримку адвоката Едема Семедляєва. Ми закликаємо до негайного звільнення затриманих, і звільнення всіх українських політв’язнів Росії», – написали американські дипломати у твітері.

Прокуратура Автономної республіки Крим 24 листопада відкрила кримінальне провадження за фактами затримання кримських татар.

Кримінальне провадження відкрили за фактом незаконного позбавлення волі.

Як зазначають у прокуратурі, групу людей затримали, коли вони зустрічали кримськотатарського адвоката Едема Семедляєва, якого звільнили з ізолятора тимчасового тримання. Серед затриманих були дитина та журналісти.

Читайте також: Уряд погодив зняття санкцій із двох ексдепутатів Верховної Ради Криму

«Затриманих доставляли до трьох відділків поліції міста Сімферополя: Київського, Центрального та Залізничного. Протримавши ніч, частину громадян відпустили, склавши на них протоколи про, нібито, адміністративні правопорушення», – йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури АРК, це шосте незаконне затримання кримських татар з вересня 2021 року.

18 листопада підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту на арешт адвоката Едема Семедляєва. Розгляд колективної апеляційної скарги відбувався у закритому режимі.

Читайте також: Суд у «справі Єсипенка» в Криму: експерт-вибухотехнік просить адвоката «вірити йому на слово»

11 листопада підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя заарештував Едема Семедляєва на 12 діб за відмову припинити відкрите ведення аудіозапису на вимогу начальника відділу Центру з протидії екстремізму Руслана Шамбазова. Також суд оштрафував його на 4 тисячі рублів за другим адмінпротоколом за відмову роздягтися на вимогу співробітника Центру з протидії екстремізму.

Новини