Важливо

США та Ізраїль ведуть переговори з Києвом про надання Україні до 8 систем Patriot

США та Ізраїль ведуть переговори з Києвом про надання Україні до 8 систем Patriot

США, Ізраїль та Україна ведуть переговори про постачання Києву до восьми систем протиповітряної оборони Patriot, що значно покращить здатність протистояти російським ударам. Про це повідомляє видання Financial Times з посиланням на п’ятьох осіб, поінформованих про переговори.

Хоча ця угода ще не є остаточною, вона, ймовірно, передбачатиме, що системи Patriot спочатку будуть відправлені з Ізраїлю до США, а потім – до України.

Як пише FT, рамки угоди, яка ознаменує зміну у відносинах Ізраїлю з Москвою, обговорювалися між міністрами і високопоставленими чиновниками трьох країн.

Читайте також: CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

У квітні Ізраїль заявив, що почне виводити з експлуатації вісім батарей Patriot, яким вже понад 30 років, і замінювати їх на більш сучасні системи.

Але батареї, які використовувалися в поточній війні Ізраїлю з «Хамасом»(угруповання, яке визнане терористичним у США та ЄС), ще не були виведені з експлуатації через побоювання, що напруженість у відносинах з підтримуваним Іраном бойовим угрупуванням Хезболла може перерости в повномасштабну війну.

Якщо така передача відбудеться, це означатиме суттєві зміни в обороноздатності України, зауважує видання Financial Time.

Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.

Новини