США можуть «адаптувати та відкоригувати» позицію щодо ударів своєю зброєю по території Росії
Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен не виключає, що Вашингтон можу «адаптувати та відкоригувати» свою позицію щодо дозволу Україні завдавати ударів американською зброєю по цілях в Росії. Про це він заявив на спільній пресконференції із президенткою Молдови Маєю Санду під час візиту до Кишинева 29 квітня.
Блінкен зазначив, що позиція США залежатиме від умов на полі бою. При цьому держсекретар повторив фразу, яку раніше вже озвучував, що наразі США «не унеможливлюють і не сприяють» атакам по Росії.
Водночас, за його словами, Україна «має ухвалювати власні рішення про кращі шляхи для самооборони», і США готові забезпечити потрібні для цього інструменти.
«Ще однією визначальною рисою нашої підтримки України уже понад два роки є адаптація, залежно від того, як змінювалися умови, поле бою, дії Росії з погляду того, як вона проводить свою агресію, ескалацію. Ми також адаптувалися та пристосувалися, і я впевнений, що ми продовжуватимемо це робити», – сказав Блінкен.
Читайте також: Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»
На уточнювальне питання, чи означають ці слова, що Сполучені Штати можуть підтримувати атаки України всередині Росії, він відповів: «адаптувати та відкоригувати означає саме це».
Державний секретар США також проанонсував, що незабаром на саміті НАТО, що має відбутись із 9 по 11 липня, «ви побачите дуже сильні результати для України з погляду її подальшої інтеграції з НАТО».
Президентка Молдови Мая Санду зі свого боку подякувала США за підтримку України.
«Україна захищає мир тут, у Молдові», – додала вона.
З іншого боку, вона додала, що сусідам Молдови – Україні та Європейському Союзу – «потрібна сильна і демократична Молдова, яка буде надійним партнером, сприятиме безпеці замість того, щоб бути сірою зоною».
Сполучені Штати зберігають обмеження на використання їхньої зброї для ударів по цілях на території Росії, сказала 29 травня очільниця дипмісії США в НАТО Джуліан Сміт.
Читайте також: Очільниця МЗС: Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією
Раніше із закликом до західних країн перестати обмежувати себе у підтримці України виступив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. Скасування обмежень також підтримали президент Франції Емманюель Макрон, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Влада РФ неодноразово заявляла, що такі удари призведеуть до ще більшої ескалації конфлікту. Президент Росії Володимир Путін 28 травня попередив про «серйозні наслідки», якщо країни Заходу дозволять Україні використати свою зброю для ударів по Росії.
Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.