Світ

Слідчий комітет Білорусі застерігає опозицію від протестів за кордоном через вибори президента

Слідчий комітет Білорусі застерігає опозицію від протестів за кордоном через вибори президента

Слідчий комітет Білорусі 13 січня виступив із заявою, в якій застеріг від участі в акціях проти режиму Лукашенка за кордоном напередодні президентських виборів.

Відомство погрожує їм кримінальним переслідуванням, у тому числі заочним, передає білоруська служба Радіо Свобода.

СК попередив, що «продовжує визначати діяльність екстремістських осередків за кордоном», а також має інформацію про плани «втікачів», спрямовані на«дискредитацію Республіки Білорусь на міжнародній арені та розпалювання соціальної ворожнечі за допомогою невеликих вуличних акцій, які імітують підтримку радикальних рухів».

Читайте також: В ОБСЄ прокоментували відмову Білорусі запросити спостерігачів на вибори

У відомстві, зокрема, згадали про акції «Лукашенко на шреде», які, за інформацією комітету, організовують національні посольства, а також фестиваль 26 січня у Варшаві «Білоруси варті кращого». Слідчий комітет заявляє про плани встановити та встановити учасників запланованих акцій за кордоном.

У Білорусі неможливі акції протесту, тож останнім часом білоруси, які виїхали за кордон, виходять на мітинги в інших країнах. Виборчих дільниць за межами Білорусі на виборах 26 січня не буде.

Вибори в Білорусі відбуватимуться в умовах політичної кризи, масштабних репресій і, на думку міжнародних організацій, носять невільний і недемократичний характер.

У Білорусі не залишилося офіційно зареєстрованих опозиційних партій і незалежних громадських організацій.

Новини