Корупція

САП передала до суду справу проти колишнього голови Держприкордонслужби

САП передала до суду справу проти колишнього голови Держприкордонслужби

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до Вищого антикорупційного суду справу щодо групи людей, в тому числі колишнього голови Державної прикордонної служби щодо зловживання службовим становищем – про це відомство повідомило 3 березня.

Справа стосується як ексголови ДПСУ, так і колишнього начальника Першого окремого відділу капітального будівництва прикордонної служби, а також директора компанії-забудовника.

За даними слідства, в першій половині 2019 року забудовник мав передати Держприкордонслужбі 66 квартир у двох будинках Львові, в тому числі в будинку в центрі міста. Житло призначалося для прикордонників та їхніх родин. Втім, компанія продала ці квартири.

Читайте також: САП повідомила про підозру ексміністру Пивоварському та його першому заступнику

«Задля приховання своїх злочинних дій директор товариства вступив у злочинну змову із представниками Державної прикордонної служби України та провів «заміну» житла, хоча воно не відповідало умовам договорів. У результаті прикордонна служба отримала 53 квартири у одному з районів Львівської області, вартість яких на 10,68 мільйона гривень дешевша за нерухомість у Львові, що підтверджено висновками проведених експертиз», – стверджує САП.

Прокуратура разом із Національним антикорупційним бюро повідомила фігурантам про підозру в зловживанні владою та службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідк, в жовтні 2022 року.

До кінця травня 2019 року Державну прикордонну службу очолював Петро Цигикал.

Новини