Росіяни встановили рекорд найдовшого перебування на Міжнародній космічній станції
Двоє росіян 20 вересня встановили рекорд за тривалістю безперервного перебування на Міжнародній космічній станції (МКС), повідомляє російське космічне агентство «Роскосмос».
У «Роскосмосі» повідомили, що Олег Кононенко та Микола Чуб побили старий рекорд у 370 днів 21 годину 22 хвилини, встановлений у вересні 2023 року росіянами Сергієм Прокоп’євим і Дмитром Петеліним і американцем Франсіско Рубіо.
Чуб і Кононенко додадуть кілька днів до свого запланованого повернення на Землю 23 вересня.
59-річному Кононенку належать інші рекорди тривалості перебування в космосі, включаючи найбільшу загальну кількість часу в космосі – 1110 днів протягом п’яти місій до моменту приземлення цього місяця в Казахстані.
Для порівняння – астронавт NASA з найдовшою сукупною кількістю днів у космосі, Пеггі Вітсон, посідає восьме місце в міжнародному рейтингу. Вітсон провів у космосі 675 днів у трьох тривалих і одній короткостроковій місіях.
Двоє американських астронавтів, Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які зараз перебувають на МКС, випадково стали безпосередніми свідками більшої частини рекордного перебування росіян.
Після того, як NASA та Boeing виявили витік гелію та проблеми з двигунами контролю реакції в космічній капсулі астронавтів Starliner, вони вирішили відправити капсулу назад без Вілмора та Вільямса та залишити їх на МКС для їхньої власної безпеки.
NASA заявило, що повернення Starliner без екіпажу дозволило йому та його виробнику, Boeing, продовжувати збирати дані випробувань, водночас не створюючи ризику для екіпажу.
Двоє американських астронавтів мають повернутися на Землю в лютому.