Важливо

Російський посол проігнорував виклик МЗС Польщі через порушення повітряного простору країни

Російський посол проігнорував виклик МЗС Польщі через порушення повітряного простору країни

Посол Росії Сергій Андрєєв, якого Міністерство закордонних справ Польщі викликало, аби він надав пояснення щодо інциденту з російською ракетою, не зʼявився в міністерстві. Про це повідомив речник польського МЗС Павел Вронський, передає кореспондентка Радіо Свобода.

Дипломатична нота протесту з вимогою пояснити порушення повітряного простору Польщі російською ракетою буде передана до МЗС РФ в інший спосіб.

«Нас цікавить, чи пан посол виконує інструкції МЗС в Москві і чи він у стані належним чином представляти у Варшаві інтереси Росії», – сказав Вронський.

Читайте також: Кукула: в повітряний простір Польщі, ймовірно, залетіла ракета Х-101

Напередодні Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що вимагатиме від Росії пояснень щодо чергового порушення повітряного простору країни.

Начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Вєслав Кукула розповів журналістам 25 березня, що вчора у повітряний простір країни могла залетіти російська стратегічна крилата ракета Х-101.

Варшава заявила, що о 4:23 24 березня сталося порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених дальньою авіацією РФ. За даними польських військових, об’єкт увійшов у польський простір поблизу Осердова (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.

Це вже не перший подібний випадок з порушенням російською ракетою повітряного простору країни-члена НАТО.

Раніше польське командування пояснило, що «військові знали, що російська ракета поверне назад в Україну». У відомстві вважають, що Росія навмисно маневрує своїми ракетами таким чином, щоб вони робили коло і вражали цілі в Україні із заходу. У Збройних силах Польщі переконані, що «спроба збити ракету становила б більший ризик для місцевих мешканців».

Новини