Політика

Російські військові в окупованому Криму тренувалися «знищувати морські цілі» в Чорному морі


В окупованому Криму російські військові провели чергові навчання з дивізіонами мобільних берегових протикорабельних ракетних комплексів (БПРК) «Бастіон». Про це повідомили у міністерстві оборони Росії.

«Під час навчань особовий склад бойових розрахунків БПРК «Бастіон» Чорноморський флот відпрацював завдання з виявлення та знищення навчальних морських цілей з виконанням пусків протикорабельними ракетами на полігоні Опук в Криму. Особливістю навчань стало застосування безпілотних літальних апаратів для відстеження корабельної групи умовного противника, оснащеної палубної авіацією, на далеких межах ураження», – мовиться у повідомленні.

20 вересня повідомлялося, що 20 надводних кораблів і суден Чорноморського флоту Росії вийшли в Чорне море з пунктів базування в окупованому Севастополі та Росії для проведення навчань з виконанням ракетних і артилерійських стрільб.

Росія регулярно проводить військові навчання на окупованому нею півострові. Україна неодноразово заявляла, що мілітаризація Криму становить небезпеку для регіону.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Новини