Світ

Російські військові кораблі прибули до Венесуели

Російські військові кораблі прибули до Венесуели

Два російські військові кораблі пришвартувалися 2 липня у Венесуелі після того, як залишили Кубу.

У Міністерстві оборони Росії заявили, що головною метою візиту кораблів у регіон було «показати підтримку і забезпечити присутність ВМС в оперативно важливих районах» Атлантичного океану.

За повідомленням, фрегат «Адмірал Горшков» – один із найсучасніших військових кораблів Росії, здатний нести гіперзвукові ракети – і нафтовий танкер «Академік Пашин», обидва з Північного флоту, пришвартувалися в Ла-Гуайрі.

Кораблі відвідували Кубу минулого місяця разом із російським атомним підводним човном.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляв, що присутність російських військових кораблів, зокрема атомного підводного човна «Казань», у порту Гавани мала на меті «посіяти страх у США і на Заході».

Росія і Венесуела раніше цього місяця підписали меморандум про взаєморозуміння. Як зазначили аналітики, він, ймовірно, має продемонструвати Заходу, що Кремль має вплив у Західній півкулі.

«Нещодавно Кремль заявив про свою зацікавленість у розширенні співпраці з Венесуелою. Кремль, ймовірно, має намір цим новим меморандумом про взаєморозуміння передати російські наративи про новий багатополярний світ країні, яка не ототожнює себе з «русским миром», – йшлося у звіті ISW.

Новини