Важливо

РФ може перекидати більше засобів ППО у Крим, що зробить їх вразливими до українських ударів – ISW

РФ може перекидати більше засобів ППО у Крим, що зробить їх вразливими до українських ударів – ISW

Російські військові через українські удари можуть перекидати більше систем протиповітряної оборони до окупованого Криму, що зробить їх вразливими для подальших атак, заявляє у своєму новому звіті, оприлюдненому в ніч на 14 червня, американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Постійні українські удари по російських військових об’єктах в окупованому Криму, схоже, змушують російську армію направити додаткові засоби протиповітряної оборони в Крим, щоб захистити бази і матеріально-технічну інфраструктуру, а подальші українські удари по таких засобах ППО можуть зробити півострів непридатним для використання як плацдарм для російських військових», – йдеться у звіті.

Напередодні в ISW заявляли, що українські сили своїми ударами в окупованому Криму можуть намагатися послабити російську ППО, що могло б дозволити Україні більш ефективно використовувати пілотовану авіацію (а саме з використанням винищувачів F-16) у довгостроковій перспективі.

Читайте також: Генштаб ЗСУ повідомив про знищення двох радарів комплексів С-300 та С-400 в окупованому Криму

«Захід давно підтримує право України завдавати ударів по російських військових об’єктах в окупованому Криму, і українські сили в принципі могли б повторити свої успішні удари по військових об’єктах у Росії, якби Захід схвалив такі удари в тилу РФ», – зазначили аналітики.

12 червня Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили обстріляли одну батарею ППО С-300 і дві батареї ППО С-400 поблизу Бельбека і Севастополя в окупованому Криму.

Перед цим у ЗСУ повідомляли, що вночі 10 червня Сили оборони України завдали ударів по російському дивізіону зенітно-ракетного комплексу С-400 у районі Джанкоя і двох С-300 біля Чорноморського і Євпаторії.

Починаючи з серпня 2022 року у Криму майже щодня чути звуки вибухів. В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні минулого року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».

Новини