Пєсков натякнув на можливу комунікацію Путіна і Трампа перед інавгурацією в США
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не може виключити можливість переговорів між президентом Росії Володимиром Путіним і обраним президентом США Дональдом Трампом до його інавгурації в січні 2025 року.
На запитання журналістів, чи не було такого спілкування, Пєсков відповів: «Чому? Не виключено. (Трамп) сказав, що подзвонить Путіну перед інавгурацією. Це його слова». Він мав на увазі попередні заяви Трампа про контакти з Путіним перед вступом на посаду.
Пєсков також відповів на запитання щодо будь-яких офіційних контактів між російською владою та кампанією Трампа після виборів у США. «Ні. Чому ми повинні зв’язуватися з ними?» – відповів він, додатково уточнивши, що російська адміністрація не мала прямих контактів.
Ці зауваження прозвучали на тлі підвищеної міжнародної уваги до відносин США і Росії після президентських виборів 5 листопада, на яких переміг Дональд Трамп.
6 листопада речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що йому невідомо, чи збирається Путін вітати Трампа з перемогою. «Не забуваймо, що йдеться про недружню країну, яка і прямо, і опосередковано залучена у війну проти нашої держави», – сказав Пєсков.
Оптимістичну реакцію деяких російських політиків на результат президентських виборів у США речник Путіна пояснив «мирними устремліннями» Трампа.
У МЗС Росії, реагуючи на результати виборів у США, заявили, що «не мають ілюзій щодо обраного американського президента».
Владна політична еліта США, незалежно від партійної приналежності, дотримується антиросійських установок і лінії на «стримування Москви». Ця лінія не схильна до коливань внутрішньополітичного барометра в США, чи йдеться про «Америку насамперед» у трактуванні Дональда Трампа і його прихильників, чи про «світопорядок, заснований на правилах», на чому «зациклені» демократи», – йдеться в заяві.
Президент України Володимир Зеленський привітав Трампа з перемогою, написавши, що високо цінує його прихильність до підходу «мир через силу» у міжнародних справах.
Читайте також: Гарріс чи Трамп. Який вплив це матиме на Україну?