Світ

Повʼязаних із терактом під Москвою осіб затримали на «спільному кордоні» РФ і Білорусі – посол

Повʼязаних із терактом під Москвою осіб затримали на «спільному кордоні» РФ і Білорусі – посол

Посол Білорусі в Росії Дмитро Крутой заявив 23 березня, що білоруські спецслужби допомагали РФ у затриманні імовірних учасників теракту під Москвою, а основним завданням було «не дати піти через наш спільний кордон».

«Активна взаємодія відучора здійснюється по лінії спеціальних служб. Керівник Комітету державної безпеки перебуває на прямому звʼязку зі своїм колегою. І фактично основним завданням минулої ночі було не дати піти терористам піти через наш спільний кордон. Таке завдання виконане», – сказав посол.

Слова дипломата, які наводить інформагенція «БелТА», погано узгоджуються із попередньою заявою ФСБ Росії, згідно з якою особи, які брали участь у теракті у «Крокус Сіті Холлі», намагалися втекти в Україну.

За інформацією російської спецслужби, учасники теракту «планували перейти російсько-український кордон» та «мали контакти на українській стороні».

Раніше Слідчий комітет Росії повідомив про затримання чотирьох підозрюваних «з-поміж осіб, які вчинили теракт у концертній залі». Їх затримали у Брянській області.

Увечері 22 березня кілька осіб у камуфляжній формі в концертному залі стали стріляти з автоматів та підпалили будівлю.

Слідчий комітет (СК) Росії порушив кримінальне провадження за статтею про теракт. Учора російські ЗМІ повідомляли, що після теракту нападникам вдалося втекти на автомобілі.

Президент Росії Володимир Путін досі не прокоментував теракт. Російські новинні агенції писали, що йому доповідають про ситуацію, а віцепрем’єр Росії Тетяна Голікова сказала, що у відповідь на звіт про постраждалих Путін «побажав усім одужання та передав подяку лікарям».

Видання «Агентство» зазначає, що атака на «Крокус Сіті Хол» – найбільший у Росії теракт від часу нападу на школу в Беслані у 2004 році, коли загинули понад 300 людей.

Новини