Політика

«потреби у відключеннях по всій країні немає»

«потреби у відключеннях по всій країні немає»

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ситуація в енергетиці після масованого російського удару по Україні 22 березня є контрольованою, а потреби у вимкненні електрики по всій країні немає.

«Ворог цього ранку атакував низку регіонів із застосуванням різних типів ракет і дронів. Внаслідок обстрілу спостерігаються проблеми з електропостачанням у деяких областях. Загалом ситуація в енергетиці контрольована, потреби у відключеннях по всій країні немає. Рятувальники й енергетики вже працюють, аби оперативно повернути світло», – написав Шмигаль у телеграмі.

Він, як і раніше президент Володимир Зеленський, заявив, що Україна потребує більше зброї і більше систем ППО для захисту людей.

«А Росія потребує більше санкцій та більшої ізоляції. Війна має стати непідйомним тягарем для агресора», – додав прем’єр.

Рано-вранці у всіх областях України була оголошена повітряна тривога через запуски Росією ракет. Про удари, зокрема по енергетичній інфраструктурі, повідомляли в Харкові, Запоріжжі, на Дніпропетровщині, Вінниччині, Хмельниччині, Івано-Франківщині, Львівщині, Полтавщині.

В «Енергоатомі» заявили, що Запорізька АЕС перебуває «на межі блекауту» через масований удар по Запоріжжю.

У Міненерго наголосили, що сьогоднішній удар – наймасштабніша атака на українську енергетику за останній час.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська за ніч і ранок 22 березня запустили по Україні понад 60 безпілотників «Шахед» і майже 90 ракет різних типів.

Пізніше в Повітряних силах уточнили, що зі 151 засобу повітряного нападу, які запустила РФ, 92 збили сили ППО.

Новини