Корупція

Поліція Хмельниччини повідомила про схему отримання фіктивних довідок для ВЛК. Вилучили 8 млн грн

Поліція Хмельниччини повідомила про схему отримання фіктивних довідок для ВЛК. Вилучили 8 млн грн

Правоохоронці у Хмельницькій області повідомили про підозр заступниці голови військово-лікарської комісії районного ТЦК та лікарю підстанції екстреної медичної допомоги. Під час обшуків у підозрюваних знайшли кошти, які у гривневому еквіваленті становлять майже 8 мільйонів гривень, повідомила 14 жовтня Національної поліції України.

«Спільники допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримати групу інвалідності, що дає підстави уникнути призову до ЗСУ. Для цього зловмисники вносили до медичних документів фіктивну інформацію про наявність у них відповідного захворювання. Надалі ці документи потрапляли на розгляд ВЛК, члени якої приймали позитивне рішення», – йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, суми неправомірної вигоди за вирішення питання коливалися від 3 до 8 тисяч доларів. Також, за результатами проведення обшуків, вилучили 182 000 доларів та 6500 євро, що у гривневому еквіваленті становить майже 8 мільйонів гривень.

«10 жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції та оперативниками обласного управління СБУ затримали лікаря підстанції під час отримання чергового траншу. Окрім того, правоохоронці задокументували одержання фігурантами понад 150 000 гривень неправомірної вигоди», – кажуть у поліції.

Слідчі повідомили про підозру за зловживання впливом заступниці голови ВЛК районного ТЦК та лікарю підстанції екстреної медичної допомоги. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

За даними СБУ, з початку 2024 року викрито 77 осіб причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), виявлено сім злочинних угрупувань з-поміж представників комісій.

Новини