Суспільство

Плетенчук назвав ключовий елемент військової логістики армії Росії в Криму

Плетенчук назвав ключовий елемент військової логістики армії Росії в Криму

Поромна переправа залишається основним елементом військової логістики армії Росії в окупованому Криму, заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук 22 червня.

«Переправа для них залишається основним, ключовим елементом військової логістики, якщо ми говоримо про зв’язок із Кримом. Наприклад, залізниця, яку вони так помпезно будують, в принципі, далека до завершення. Якщо ми говоримо про планове поєднання Ростова з Кримом, то про це поки що рано говорити», – зазначив він в ефірі українського національного телемарафону.

Плетенчук 19 червня повідомляв, що Росія відновила роботу Керченської поромної переправи, ураженої ракетним ударом у ніч проти 30 травня. Тоді кореспондент Крим.Реалії повідомляв, що на сході півострова було чути збройову канонаду.

Читайте також: У Криму зараз не ведеться будівництво залізниці до Росії – заступник представника президента в АРК

5 червня в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Ранок») Дмитро Плетенчук заявив, що альтернативи Керченському мосту в Росії немає – від його функціонування залежить військова логістика російської армії, проте міст не витримує логістичне навантаження, а тому у Росії змушені ці альтернативи шукати. Серед них – спроба використати Керченську поромну переправу.

У середині травня повідомлялося, що Росія продовжує будувати залізницю «Ростов – Крим», щоб з’єднати окуповані Маріуполь та Бердянськ, про що свідчать нові супутникові знімки Sentinel-2.

Раніше глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що залізниця від російського Ростова-на-Дону до анексованого Росією Криму через окуповану частину України може становити проблему для ЗСУ. Водночас він зазначив, що Сили оборони України зможуть впоратися з ділянками, прокладеними суходолом.

Новини