Важливо

Після розслідування «Схем» генпрокурор звільнив свого заступника Вербицького за його заявою

Після розслідування «Схем» генпрокурор звільнив свого заступника Вербицького за його заявою

Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про звільнення за власним бажанням з адміністративної посади заступника генпрокурора Дмитра Вербицького – фігуранта розслідування проєкту «Схеми». Про це у телеграмі повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

21 червня Костін своїм наказом тимчасово поклав виконання обовʼязків свого заступника Дмитра Вербицького – на інших заступників керівника ОГП, а перед цим він зазначив, що на час проведення службового розслідування не може відсторонити Вербицького від виконання обов’язків, бо це «не передбачено законом».

20 червня в інтерв’ю виданню «Українські новини» Дмитро Вербицький повідомив, що звернувся до генпрокурора з проханням перерозподілити усі його обов’язки між іншими заступниками на час проведення службового розслідування.

Розслідування «Схем» (Радіо Свобода) про купівлю його дівчиною Христиною Ільницькою елітного майна вартістю 52 мільйони гривень у період їхніх стосунків за відсутності достатніх офіційних доходів Вербицький прокоментував так: «У неї були і яхти, і квартири, і машини, і земельні ділянки. До знайомства зі мною вона їздила на «Мерседесі», змінила його на Porsche. На тій стадії відносин, я не мав права і не міг питати в неї про її майно, як вона живе і давати їй якісь поради купляти чи не купляти те чи інше майно», – розповів Вербицький в інтерв’ю.

Вербицький підтвердив, що перебуває в стосунках із Христиною Ільницькою щонайменше пів року, після офіційного розлучення.

Щодо у 24 рази заниженої, порівняно з ринковою, вартості будинку в котеджному містечку «Коник», який придбала Ільницька по сусідству з таунхаусом, де мешкає сам Вербицький, заступник генпрокурора лише відповів, що «це домовленості між продавцем і покупцем», але про обставини купівлі цього будинку йому «невідомо». У матеріалі «Схем» йшлося про те, що в день угоди з купівлі цього будинку Ільницька і Вербицький були разом – це зафіксували камери «Безпечного міста».

Читайте також: Заступник генпрокурора Вербицький мешкає у будинку за пів мільйона доларів, купленому в 6 разів дешевше

Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького – про це Радіо Свобода повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України», – йдеться у відповіді САП на запит журналістів.

Досудове розслідування здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Детективи зареєстрували кримінальне провадження 13 травня – через тиждень після виходу першого матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

У другому розслідуванні «Схеми» розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику», загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Тоді у коментарі «Схемам» заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.

Сама Ільницька теж не спростувала, що перебуває із ним у стосунках, додавши, що «на даному етапі» вони не мають сімейного характеру. Своє майно, куплене у 2024 році на загальну суму більше ніж 50 мільйонів гривень, вона пояснила зокрема тим, що колись мала «яхтовий бізнес» зі своїм неназваним колишнім хлопцем, від якого нібито отримала у спадок за заповітом чимало активів. «Схемам» вдалося встановити ім’я цього підприємця. У коментарі журналістам його вдова заявила, що ще до смерті він скасував свій заповіт на Ільницьку, і він не набрав чинності. Це підтверджують і записи в реєстрах.

Дмитро Вербицький став заступником генерального прокурора Андрія Костіна у вересні 2022 року. До цього працював в органах прокуратури Івано-Франківської, Одеської і Миколаївської областей. З 2020 і до 2022-го року, до моменту призначення на посаду в ОГП, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури.

Новини