Важливо Суспільство

Під Києвом бунтують місцеві жителі: логістичний центр захопив 12 га та загрожує екологічною катастрофою селищу

Під Києвом бунтують місцеві жителі: логістичний центр захопив 12 га та загрожує екологічною катастрофою селищу

"Фури" курсують щоденно до нового логістичного центру


На Київщині продовжуються “земельні війни”: мешканці селища Колонщина, що у 25 км від столиці виступають проти роботи нового логістичного центру, що побудований на території селища та своєю роботою заважає місцевим жителям.

Про це повідомляють “Акценти” з посиланням на публікацію видання KievVlast “Страх і ненависть в Колонщині: як ТОВ “Зеніт-Ніка” нервує жителів села на Київщині“.

Серед численних негараздів, які тепер супроводжують повсякденне життя мешканців селища: проблеми з електромережами – по декілька годин на добу може зникати світло, постійний шум від вантажівок, що курсують до логістичного центру та “газують” під вікнами житлових будинків, постійні пробки та руйнування доріг.

Причина бунту в ще й у тому, що місцеві не отримали обіцяних робочих місць та благоустрою, а бюджет – додаткових доходів. Однак логістичний центр, побудований дніпровської компанією ТОВ “Зеніт-Ніка”, вже працює по повній.

“Логістичний центр працює, аж дим іде: фури їдуть десятками, вантажі вантажаться, бабло качається! … Останні 2 місяці в цьому логістичному центрі через “провідного національного логістичного оператора” Business Group Logistics зберігають і транспортують свої товари найбільші FMCG-рітейлери України”, – пише у Facebook місцева жителька.

При цьому керівництво цього ТОВ запевняє, що в селі нібито ще нічого не побудовано, хоча, як з’ясували журналісти, ДАБІ прийняла складський комплекс в експлуатацію ще 2 жовтня 2020 року.

Жителі села розповідають, що протягом 2 місяців вже фактично повноцінно працює величезний складський об’єкт, де зберігають і транспортують свої товари найбільші FMCG-рітейлери України. Очевидці розповідають, що будівництво центру супроводжувалася численними викликами поліції, проте ефективної реакції від правоохоронців до цих пір не надійшло.

Початок роботи логцентра в середині листопада 2020 року для жителів села став несподіваним: потік фур періодично повністю перекривав смуги руху по вул. Київській, місцеві жителі фізично не могли під’їхати до своїх домівок. Люди думали, що об’єкт зможе почати працювати тільки після його офіційного прийняття в експлуатацію, благоустрою території, однак, склалося по-іншому.

Уже через місяць після початку роботи центру почалися проблеми з електромережами – по кілька годин на будинках пропадало світло. Жителі підозрюють, що складський комплекс був самовільно підключений до місцевого електротрансформатору ТП-87, де в грудні сталася пожежа. В результаті жителі двох вулиць на два дні залишилися без електрики. Проблема ускладнилася тим, що в багатьох будинках опалення, приготування їжі та водопостачання запитані від електромереж.

Повідомляється також, що через 1,5 місяці регулярного руху фур почав руйнуватися і розрахований на проїзд транспорту вагою всього 7 тонн міст через річку Буча. У грудні 2020 року комісія Київської обласної державної адміністрації (КОДА) провела обстеження цього моста і виявила тріщини в опорних конструкціях і просідання дорожнього покриття. Комісія зафіксувала також регулярний рух по мосту фур вагою до 40 тонн.

Нагадаємо, раніше Акценти повідомляли, що до будівництва нового курорту в Боржаві «під Олімпіаду Зеленського» причетний екскерівник Держінвестпроєкту Владислав Каськів.

Новини