Світ

опозиція протестувала в Тбілісі, вимагаючи відставки прем’єра й допомоги України


Грузинська опозиція 1 березня провела масштабну протестну акцію в Тбілісі, вимагаючи, зокрема, надання підтримки України на тлі повномасштабного вторгнення.

Учасники мітингу висунули владі країни низку політичних вимог, головна з яких – відставка прем’єр-міністра Іраклія Гарібашвілі.

Читайте також: «Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде» – Зеленський назвав Росію «державою-терористом» після обстрілу центру Харкова

Вони озвучили вимоги на протестній акції в центрі Тбілісі, до якої долучилися сотні людей, незгодних із позицією Тбілісі щодо українського питання, пише агентство «Новини-Грузія».

«По-перше, повинен піти Іраклій Гарібашвілі… По-друге, ми повинні перейти до конкретних і дієвих кроків, щоб допомогти Україні. Третя наша вимога, щоб одразу, коли вони підуть, Грузія подала заявку на членство в Євросоюзі», – заявила на мітингу лідерка партії «Дроа» Елене Хоштарія.

Елене Хоштарія

Вона підкреслила, що ці вимоги були погоджені «всіма громадськими групами і всіма партіями», і вони разом будуть добиватися їх виконання.

Після звернення Хоштарія учасники мітингу посали скандувати «Уходи» на адресу голови уряду Гарібашвілі.

Акції на підтримку України тривають у Тбілісі та інших містах Грузії з 24 лютого, однак досі вони ніколи не були політичними. Вчорашній мітинг став першим, коли сцену зайняли лідери опозиції.