Світ

опозиційні депутати відмовляються від мандатів на знак протесту проти порушень на виборах

опозиційні депутати відмовляються від мандатів на знак протесту проти порушень на виборах

Проєвропейська опозиція Грузії вийшла зі складу нового парламенту, офіційно відмовившись від своїх мандатів, повідомляє грузинська служба Радіо Свобода.

Таким чином парламентарі висловили протест проти виборів, на яких, за їхніми словами, мали місце масштабні фальсифікації та втручання Росії.

Представники двох основних опозиційних блоків – Єдиного національного руху (ЕНР) і Коаліції за зміни – 12 листопада подали звернення до Центральної виборчої комісії країни із вимогою скасувати їхні партійні списки. Це технічний крок, який унеможливить реєстрацію ЦВК депутатами опозиційних кандидатів.

«Від імені Єдиного національного руху ми заявляємо, що не визнаємо легітимність цих виборів і відмовляємося від депутатських мандатів. Сьогодні кожен з нас, хто був у депутатських списках, офіційно направив листа до ЦВК, щоб нікого з кандидатів не реєстрували», – повідомила голова ЄНР Тіна Бокучава на спільній пресконференції.

Читайте також: Посланця Грузії викликали до МЗС Молдови через коментар прем’єра щодо виборів

Лідер Коаліції за зміни Ніка Гварамія заявив, що всі члени списку його блоку офіційно підпишуть свою відмову стільки разів, скільки знадобиться, якщо ЦВК під тиском влади спробує зареєструвати їх у парламенті через бюрократичні процедури.

«Цей парламент нелегітимний, і наша участь у його діяльності виключена. Ми своєю присутністю не будемо допомагати владі легітимізувати його», – сказав Гварамія.

У відповідь «Грузинська мрія» заявила, що подасть позов до Конституційного суду про заборону деяких опозиційних партій, прямо звинувативши Єдиний національний рух у державній зраді.

«Ми не виключаємо, що подбаємо в першу чергу про ЄНР, який вчинив зрадницькі дії проти країни», – повідомив генеральний секретар «Грузинської мрії» Каха Каладзе.

Він додав, що у влади нібито є докази, щоб оголосити політичну силу поза законом, але не уточнив, які саме.

Читайте також: Президентка Грузії закликала до нових виборів і звинуватила владну партію в «захопленні» інституцій

Опозиція щодня проводить масові акції протесту в Тбілісі після того, як дружня до Москви партія «Грузинська мрія», яка перебувала при владі останні 12 років, оголосила про перемогу, набравши 54 відсотки голосів.

Опозиційні лідери Грузії стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.

Всі чотири опозиційні партії заявляли про відмову брати участь у роботі нового парламенту.

Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.

Новини