Події

Норвегія цього року передасть Україні винищувачі F-16 – уряд країни

Норвегія цього року передасть Україні винищувачі F-16 – уряд країни

Норвегія цього року почне передавати Україні винищувачі F-16. Загалом країна обіцяє надати шість літаків, йдеться у повідомленні пресслужби уряду Норвегії 10 липня.

«Здатність України захистити себе від повітряних атак має вирішальне значення в її боротьбі з Росією. Норвегія вирішила передати Україні шість винищувачів F-16. Ми плануємо розпочати постачання літаків протягом 2024 року», – заявив прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре.

Раніше міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде у Києві розповів, що Норвегія разом з данськими й нідерландськими партнерами готується передати Україні винищувачі F-16 «з більш дальніми ударними можливостями» і найновішим озброєнням. Тоді він не назвав кількість літаків.

Українські пілоти нині проходять навчання. Видання The New York Times раніше писало, що Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

9 липня Володимир Зеленський сказав у США, що Україна потребує 128 західних винищувачів F-16, щоб досягти паритету з Росією у небі.

Новини