Світ

Німеччина збільшить бюджет військової допомоги до 2 мільярдів євро, значна частина піде Україні – міністр


Уряд Німеччини планує збільшити бюджет військової допомоги на 2022 рік до двох мільярдів євро. «Кошти значною мірою підуть для України», – написав у твітері ввечері 15 квітня міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Як повідомляє агентство dpa, уряд Німеччини започаткував свою ініціативу Capability Initiative у 2016 році, щоб підтримати своїх партнерів у питанні безпеки. Кошти в минулому використовувалися для підтримки військових, а також поліції та органів боротьби з катастрофами.

З огляду на очікуваний широкомасштабний наступ Росії на сході України Київ закликав Берлін ухвалити рішення про доставку важкого озброєння.

«Сподіваюся, що Олаф Шольц ухвалить позитивне рішення», – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба німецькій телерадіокомпанії ARD ввечері 14 квітня.

Однак остаточне рішення Берліна залишається неухваленим, і хоча Зелені та Вільні демократи, дві менші партії в коаліційному уряді, підтримують постачання важкого озброєння до Києва, Соціал-демократи канцлера Олафа Шольца залишаються розділеними щодо цього питання.

11 квітня міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала надати Україні важке озброєння.

«Зараз не час для відмовок, зараз час для креативності й прагматизму», – сказала Бербок на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Новини