Світ

нафтопереробні потужності РФ скоротилися через українські удари

нафтопереробні потужності РФ скоротилися через українські удари

Нафтопереробні потужності Росії скоротилися через численні удари українських безпілотних літальних апаратів по нафтопереробних заводах по всій Росії, заявила в своєму огляді 9 березня розвідка Великої Британії.

«1 березня 2024 року Росія запровадила піврічну заборону на експорт бензину, щоб стабілізувати ціни на внутрішньому ринку в умовах зростання попиту… Заборона на експорт зменшить тиск на постачання і дозволить Росії відремонтувати свої НПЗ. Ремонт, ймовірно, триватиме довше, ніж зазвичай, оскільки західні санкції перешкоджають імпорту деяких необхідних компонентів», – йдеться в повідомленні, яке цитує Міністерство оборони Британії в соцмережі X.

У розвідці зауважили, що влада Росії буде особливо чутливою до зростання цін на бензин й інші товари повсякденного попиту напередодні президентських виборів 15-17 березня.

21 вересня уряд Росії вже запроваджував тимчасові обмеження на експорт автомобільного бензину і дизельного палива для «стабілізації цін на внутрішньому ринку».

Останніми місяцями була низка повідомлень про влучання дронів по нафтопереробних заводах у Росії: у лютому – по території Ільського нафтопереробного заводу в Краснодарському краї, наприкінці січня – по НПЗ у Туапсе і в Ярославлі, у березні – по нафтобазі в Бєлгородській області.

Новини