Важливо

на саміті НАТО у Вашингтоні ухвалять рішення, які «забезпечать успіх України»

на саміті НАТО у Вашингтоні ухвалять рішення, які «забезпечать успіх України»

Стратегія партнерів щодо України «показує ефективні результати», вважає державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен. Про це він заявив на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом 18 червня.

Він уточнив, що йдеться про спроможність України відбивати агресію Росії, що Київ робить «назвичайно».

«Пам’ятайте, що мета Путіна з першого дня полягала в тому, щоб стерти Україну з мапи, знищити її як незалежну країну, включити її до Росії. Це не вдалося. Але в майбутньому ми хочемо переконатися, що Україна досягла успіху, що вона міцно стоїть на власних ногах у військовому, економічному та демократичному планах. І саме в цьому ми підримуємо Україну. Це ознака успіху в майбутньому. Знову ж таки, рішення, які будуть ухвалені на саміті, сприятимуть цим зусиллям», – заявив Блінкен.

Читайте також: Блінкен: Китай, Іран і Північна Корея є «країнами, які викликають стурбованість» через підтримку Росії

Держсекретар анонсував, що більше стане відомо за кілька тижнів.

Як цитує пресслужба Альянсу, Столтенберґ відзначив, що союзники розділяють тягар допомоги Україні, і на саміті він очікує, що «європейські союзники та Канада запропонують більше фінансової та військової допомоги».

Саміт НАТО відбудеться 9-11 липня цього року у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацию безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн».

У рамках саміту відбудеться засідання Ради Україна-НАТО на найвищому рівні. За даними міжнародної преси, західні партнери просять Київ не завищувати очікування щодо перспектив членства України в Альянсі.

Новини