Події

На Донбасі зазнав поранення український військовий – штаб ООС


У зоні бойових дій на Донбасі 25 вересня зазнав вогнепального поранення один український військовий, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

«Воїн перебуває в лікувальному закладі, стан його здоров’я – задовільний», – ідеться в ранковому зведенні.

За даними штабу, російські гібридні сили «4 рази порушили режим припинення вогню, при цьому 2 рази застосували заборонене Мінськими домовленостями озброєння».

Угруповання «ДНР» та «ЛНР» про бойові дії 25 вересня не повідомляли.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.

Новини