Події

На Донбасі зафіксували 2 обстріли від початку доби 27 липня – штаб ООС


Підтримувані Росією бойовики від початку доби 27 липня двічі порушили режим припинення вогню на Донбасі, повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Поблизу Золотого-4 вогонь вели з мінометів 120-го калібру, неподалік Водяного, що біля Донецька, українські позиції обстріляли з мінометів 120-го калібру, йдеться в повідомленні.

Бойових втрат серед військових Об’єднаних сил немає, додали у штабі.

Минулої доби було 15 обстрілів, внаслідок яких постраждали сім українських військових. Стан здоров’я одного військовослужбовця – тяжкий, одного – середньої тяжкості, п’ятьох – задовільний.

На обстріли українські військові відкривали вогонь у відповідь, а українська сторона повідомила представників ОБСЄ про порушення, повідомили у пресцентрі ООС.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.

Новини