Події

На Донбасі 26 листопада загинув український військовий


У зоні бойових дій на Донбасі 26 листопада поранення, несумісного з життям, зазнав один український військовий, повідомляє штаб операції Обʼєднаних сил.

Як ідеться у вечірньому зведенні, з початку доби російські гібридні сили двічі порушили режиму припинення вогню, одного разу – із застосуванням забороненого мінськими домовленостями озброєння.

«У напрямку Марʼїнки противник здійснив обстріл з мінометів калібру 82 міліметри. У бік Новомихайлівки ворог відкривав вогонь зі стрілецької зброї», – інформує штаб.

Угруповання «ДНР» та «ЛНР» про бойові дії 26 листопада ще не повідомляли.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

За останніми даними Збройних сил, від 14 квітня 2014 року станом на 17 жовтня 2021 року на території Донецької та Луганської областей загинули 2 719 військових, отримали поранення чи ушкодження 10 368 військовослужбовців ЗСУ.

За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, станом на липень 2021 року загальна кількість загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі становила понад 13 тисяч: щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та близько 5 800 членів незаконних збройних угруповань.

Новини