Політика

МЗС доручило дипломатам звернутися до компанії Apple через позначення Криму російським в одному із застосунків


Міністерство закордонних справ доручило посольству України в США звернутися до компанії Apple щодо відсутності позначення Криму українським в одному із застосунків, повідомив у коментарі Радіо Свобода речник МЗС Олег Ніколенко.

«Міністерство закордонних справ вже доручило посольству України в США звернутися до компанії Apple, аби розібратися в цій ситуації. Резолюції Генеральної асамблеї ООН чітко вимагають від усіх сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму як невід’ємної частини території України», – заявив Олег Ніколенко.

Напередодні низка користувачів вказали, що у додатку Apple Music for Artists на його карті Крим не позначений як частина території України, а півострів відображається як частина Росії. На ситуацію звернуло увагу в одній із соцмереж співтовариство Culture Ukraine. У самій компанії Apple поки публічно не коментували ситуацію. На карті, про яку йде мова, музиканти можуть відстежувати перегляди своїх треків по окремих країнах.

На початку місяця український музикант Макс Пташник повідомляв, що у сервісі Apple Music for Artists карта України відображається без Криму.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Новини