Політика

Москва відреагувала на наміри США розмістити далекобійні ракети у Німеччині

Москва відреагувала на наміри США розмістити далекобійні ракети у Німеччині

Росія буде напрацьовувати відповідь на плани розміщення ракет США в Німеччині, заявив заступник російського міністра закордонних справ Сергій Рябков.

Напередодні стало відомо, що з 2026 року Сполучені Штати почнуть розміщувати на німецькій території далекобійні ударні системи, зокрема гіперзвукову зброю.

Заступник глави МЗС Росії, коментуючи деталі опублікованої спільної заяви США та Німеччини, назвав їхній намір «ланкою в ескалаційному курсі».

«Військові, поза сумнівом, вже взяли в роботу це повідомлення», – сказав Рябков, додавши, що необхідно проаналізувати, про які конкретно системи йдеться.

Як випливає зі слів представників Берліна і Вашингтона, розгортання далекобійних систем матиме епізодичний характер і стане підготовкою до довгострокового розміщення низки озброєнь, у тому числі ракет SM-6, крилатих ракет Tomahawk і гіперзвукової зброї, яка має більшу дальність і поки що перебуває на стадії розробки.

У заяві США та Німеччини, розміщеній на сайті Білого дому, вказується, що мета розгортання далекобійних систем – продемонструвати відданість США завданням НАТО, а також зробити внесок у обороноздатність Європи.

Ракети наземного базування з радіусом дії, що перевищує 500 кілометрів, були заборонені до 2019 року відповідно до Договору про ракети середньої та малої дальності (INF Treaty). Він був підписаний у 1987 році тодішнім президентом США Рональдом Рейганом та останнім радянським лідером Михайлом Горбачовим.

У 2019 році США вийшли з договору INF, заявивши, що Москва його порушує. Вашингтон вказав на розробку Росією крилатої ракети наземного базування 9М729, відомої в НАТО як SSC-8, пише «Голос Америки».

На саміті Шанхайської організації співробітництва в Астані на початку липня 2024 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва може відповісти дзеркально у разі розміщення американських ракет середньої та меншої дальності у будь-якому регіоні світу. Він також сказав, що Росія готова розпочати виробництво такого типу озброєнь.

SM-6 – американська зенітна ракета з активною системою самонаведення. Максимальна дальність польоту – близько 450 кілометрів.

Tomahawk – крилаті ракети великого радіусу дії підводного, надводного, сухопутного та повітряного базування дальністю до 1800 кілометрів.

Новини