Події

Міністр оборони Канади обіцяє ракети CRV та іншу військову допомогу для України

Міністр оборони Канади обіцяє ракети CRV та іншу військову допомогу для України

Канада надасть Україні ракети, боєприпаси для стрілецької зброї та дистанційно керовані установки для транспортних засобів, заявив 13 червня у Брюсселі перед засіданням Ради Україна – НАТО міністр оборони Канади Білл Блер.

За його словами, Канада надішле Україні 2300 авіаційних ракет CRV7 (Canadian Rocket Vehicle 7), а також додаткову кількість боєприпасів для стрілецької зброї і 29 дистанційних систем Nanuk.

Він зазначив, що CRV7 раніше використовувалися Королівськими ВПС Канади на літаках CF-18.

«Nanuk – це дистанційно керована бойова станція, яку канадська армія використовує на нашій власній легкій бронетехніці. Вона побудована канадською компанією Rheinmetall. Система Nanuk може встановлюватися на різну бронетехніку в Україні», – розповів Блер.

У лютому цього року керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов закликав уряд Канади передати Україні понад 83 тисяч ракет CRV7, які планують утилізувати.

Буданов сказав, що ракети CRV7 будуть використовуватися як українськими ударними вертольотами, так і наземними пусковими установками для ураження російських танків і артилерії.

Канадські урядовці заявили, що розглядають запит, але застерегли, що CRV7 вже десятки років, і вони могли стати нестабільними, що зробило б їх небезпечними в експлуатації та транспортуванні.

Раніше, сьогодні, міністр оборони Канади Білл Блер розповів про передачу Україні перших чотирьох бронемашини з партії у 50 машин канадського виробництва. Перші передані транспортні засоби – це варіант автомобіля швидкої допомоги ACVS.

Засідання Ради Україна – НАТО пройде 13 і 14 червня.

Новини