Політика

Мінінфраструктури планує новий шлях експорту Дунаєм в обхід Польщі

Мінінфраструктури планує новий шлях експорту Дунаєм в обхід Польщі

Україна планує створити новий шлях для експорту по річці Дунай, заявило Міністерство інфраструктури – коментар міністра Олександра Кубракова про це агентству Bloomberg відомство поширило 21 лютого.

Про це Кубраков повідомив журналістам під час Мюнхенської безпекової конференції.

«Наші плани на цей рік – прибрати всі штучні перешкоди для експортерів. І ми працюємо над покращенням внутрішньої логістики. Ми плануємо транспортування контейнерів через нижній Дунай, оскільки Румунія є «більш передбачуваною», ніж польський кордон», – заявив урядовець.

Читайте також: Генеральна консулка Польщі у Львові вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

За словами Кубракова, додатковий маршрут має збільшити український експорт до рівня, який був на початку війни. Наразі обсяги експорту через Дунай для України все ще складають 1,2-1,8 мільйонів тонн на місяць.

За даними, які поширило Мінінфраструктури, обсяги експорту через Польщу наразі знизилися до 300 тисяч тонн на місяць замість приблизно 1 мільйона тонн, які були у 2022 році, через блокування кордону. При цьому Кубраков вказує на те, що український експорт не становить загрози польським фермерам, оскільки включає в себе, окрім аграрної продукції, автозапчастини та перероблені продукти, не призначені для польського ринку.

Читайте також: Перемога України в Чорному морі вирішить проблеми з зерном та вантажоперевезеннями – Сікорський

«Блокування кордону означає мільярдні втрати як для нашої економіки, так і для економік Європейського Союзу», – додав він.

20 лютого польській протестувальники протягом дня повністю заблокували рух вантажного транспорту в Польщі і в Україну на шести пунктах пропуску на українсько-польському кордоні. На кількох пунктах були і затримки пасажирського транспорту. Польські протестувальники у Медиці перекрили залізничну колію і з контейнера висипали кукурудзу, яку везли з України в Німеччину.

Україна організувала експортний коридор Чорним морем після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи влітку 2023 року. Відтоді Росія активно атакує ракетами чи дронами українські порти, зокрема дунайські Рені та Ізмаїл.

Новини