Світ

Макрон відхилив відставку прем’єра і просить його залишитися

Макрон відхилив відставку прем’єра і просить його залишитися

Президент Франції Емманюель Макрон відмовляється прийняти відставку премʼєр-міністра Габріеля Аттала після результатів дострокових парламентських виборів, повідомив 8 липня Єлисейський палац.

Зазначається, що Макрон попросив Аттала поки що залишитися на посаді, щоб забезпечити стабільність у країні.

Очільник уряду оголосив про свою відставку в неділю ввечері після оголошення попередніх результатів виборів.

Офіційні результати, оприлюднені сьогодні засвідчили, що перше місце займає партія «Новий народний фронт», яка отримала 182 парламентські мандати. На другому місці президентська коаліція Емманюеля Макрона «Разом» – 168 місць і на третьому «Національне об’єднання» – 143.

Всього у французькому парламенті 577 місць, для створення більшості необхідні 289 місць.

Читайте також: Франція: Ле Пен заявила, що її партія скасує дозвіл на удари по РФ у разі перемоги на виборах

У другому турі виборів 7 липня у Франції лівий альянс несподівано отримав перше місце, випередивши ультраправих, що перешкодило «Національному об’єднанню» Марін Ле Пен керувати урядом.

Опитування прогнозували впевнену перемогу «Національного об’єднання» до того, як ліві та центристські альянси почали співпрацювати, знявши десятки кандидатів з перегонів, щоб створити єдиний рух.

Дострокові парламентські вибори у Франції були призначені після успіху ультраправих у країні на виборах до Європарламенту, що відбулися на початку червня 2024 року.

Новини