Світ

Лідери Вірменії та Азербайджану домовилися про цивільну місію ЄС вздовж кордону

Лідери Вірменії та Азербайджану домовилися про цивільну місію ЄС вздовж кордону

Європейська рада повідомляє, що лідери Вірменії та Азербайджану зустрілися в кулуарах саміту в Празі і погодилися направити цивільну місію ЄС вздовж їхнього спільного кордону, де внаслідок сутичок минулого місяця загинуло понад 200 людей.

У заяві Ради від 7 жовтня йдеться, що прем’єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян та президент Азербайджану Ільгам Алієв зустрілися у присутності президента Європейської Ради Шарля Мішеля та президента Франції Емманюеля Макрона.

Пашинян, як повідомляється, погодився «сприяти цивільній місії ЄС вздовж кордону з Азербайджаном». Азербайджан також «погодився співпрацювати з цією місією», йдеться в заяві.

Цивільна місія ЄС розпочнеться наприкінці цього місяця і триватиме орієнтовно два місяці, йдеться у заяві. Нступне засідання комісії з делімітації кордону відбудеться у Брюсселі ще цього місяця.

У заяві йдеться, що обидві сторони підтвердили визнання територіальної цілісності та суверенітету одна одної.

«Вірменія та Азербайджан підтвердили свою прихильність до Статуту Організації Об’єднаних Націй та Алма-Атинської декларації 1991 року, за допомогою яких обидві сторони визнають територіальну цілісність і суверенітет одна одної», – йдеться у заяві.

Раніше президент Азербайджану Ільгам Алієв заявив, що мирний договір із Вірменією може бути підписаний до кінця 2022 року.

Територіальна суперечка між Вірменією та Азербайджаном щодо Нагірного Карабаху триває з кінця 80-х років: це міжнародно визнана територія Азербайджану, причому до війни у 2020 році там жили етнічні вірмени. Тоді, за підсумками мирної угоди, Азербайджан повернув під свій контроль значну частину територій, а вздовж лінії дотику розмістили миротворчу місію Росії.

Крихке перемир’я зараз зберігається, але ситуація залишається напруженою. В Азербайджані кажуть, що Вірменія зволікає з мирним процесом. Єреван вважає, що це Баку намагається нав’язати свої вимоги силою.

Новини