Світ

Лідери Косова та Сербії проведуть зустріч щодо нормалізації відносин за посередництва ЄС

Лідери Косова та Сербії проведуть зустріч щодо нормалізації відносин за посередництва ЄС

Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті та президент Сербії Александар Вучич зустрінуться в Брюсселі 26 червня, щоб провести новий раунд діалогу за посередництва Євросоюзу щодо нормалізації відносин, повідомляє регіональна служба Радіо Свобода.

Речник ЄС Петер Стано та уряд Косова підтвердили зустріч 20 червня. В офісі Курті повідомили Радіо Свобода, що в центрі уваги зустрічі буде імплементація угоди на шляху до нормалізації відносин. Євросоюз поки не оприлюднив подробиць порядку денного зустрічі.

Саміт буде відбуватися за посередництва високого представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля та спеціального представника з питань діалогу Мірослава Лайчака.

Читайте також: Косово продовжить підтримувати Україну попри невизнання його незалежності Києвом – голова МЗС

Лайчак погодив проведення цих переговорів під час своїх візитів до Косова та Сербії цього тижня.

2008 року Республіка Косово в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії після десятирічного контролю ООН у цьому регіоні. Це сталося після війни в 1998-1999 роках, коли сербські війська вели бої проти Армії визволення Косова. Тоді загинули близько 13 тисяч людей. Сербські війська відійшли з регіону після втручання військ НАТО.

Незалежність Косова визнали багато країн Євросоюзу та Сполучені Штати, а також більшість країн-членів ООН. Водночас десятки країн, у тому числі Росія, Україна, Китай, Індія та декілька країн ЄС, як і раніше, відмовляють Косову у визнанні.

Новини