Світ

Китай має надіслати Росії сигнал щодо заборони використання ядерної зброї

Китай має надіслати Росії сигнал щодо заборони використання ядерної зброї

На тлі ядерного шантажу Росії влада Китаю має надіслати Кремлю чіткий сигнал про заборону використання такого виду озброєння у війні проти України, наголосив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі телеканалу CNN.

«Країнам, включаючи Китай, необхідно надіслати Росії сигнал про те, що Москва не має розглядати можливість застосування ядерної зброї у війні проти України», – заявив він.

Президент Росії Володимир Путін та його найближче оточення неодноразово погрожували застосувати «усі наявні засоби», щоби захистити «суверенітет і цілісність РФ», в тому числі й ядерну зброю. Востаннє президент Росії наголосив про це під час оголошення часткової мобілізації в РФ.

Західні лідери засудили такі погрози. Водночас поки що, за словами речниці Білого дому Карін Жан-П’єр, Сполучені Штати не мають інформації, яка б підтверджувала повідомлення медіа про те, що Росія готується застосувати тактичну ядерну зброю на полі бою в Україні або поблизу нього.

Президент США Джо Байден попередив Путіна про серйозні наслідки в разі застосування Росією ядерної чи хімічної зброї.

14 жовтня Михайло Подоляк наголосив, що бачить «різке зниження ядерної загрози» й зазначив, що «це – доволі хороший знак».

Новини