Політика

Кулеба сумнівається, що найближчим часом Україна стане членом НАТО

Кулеба сумнівається, що найближчим часом Україна стане членом НАТО

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не бачить передумов, щоб НАТО змінило свою політику щодо набуття членства України в Альянсі. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Лівий берег».

«Тобто я очікую, що найближчим часом з боку НАТО продовжаться підтвердження, що «двері відкриті», і рішення Бухарестського саміту залишається в силі… Але я не бачу потенціалу в найближчій перспективі, щоб НАТО змінило свою позицію подібно до Європейського союзу і почало робити конкретні речі із забезпечення вступу України в Альянс», – зазначив міністр.

За словами Кулеби, за чотири місяці повномасштабної війни Росії ЄС у ставленні до України «вирвався вперед і вже пішов на друге коло», а НАТО «на макрорівні з 24 лютого не зробило глобально нічого для України».

«НАТО не переписує історію щодо України, а йде в тій самій канві, в якій було. Я не критикую НАТО, я прекрасно розумію, що якби ми були членами НАТО, цієї війни не було б. І я дуже хочу, щоб Україна була членом НАТО, але давайте тверезо, а не через призму релігії дивитися на всі ці речі», – сказав Кулеба.

29 червня президент України Володимир Зеленський під час відеовиступу на саміті НАТО наголосив, що у час «надзвичайно агресивного» Кремля світу потрібен «надзвичайно сміливий» Північноатлантичний альянс.

Генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що перед НАТО нині постали найбільші виклики з часів Другої світової війни, а президент Польщі Анджей Дуда заявив висловив надію, у майбутньому Україна обов’язково приєднаєтья до Альянсу.

Новини