Політика

Кремль «обмежено» визнає суспільне незадоволення своєю політикою щодо ситуації на Курщині

Кремль «обмежено» визнає суспільне незадоволення своєю політикою щодо ситуації на Курщині

Підконтрольні уряду Росії соціологічні агенції визнають «обмежене зростання» невдоволення президентом Володимиром Путіним в російському суспільстві на тлі українського наступу в Курській області – про це заявив американський Інститут дослідження війни в зведенні від 31 серпня.

Таким чином аналітики проаналізували повідомлення російського «Фонду громадської думки» та Всеросійського центру вивчення громадської думки.

Зокрема, ФГР оприлюднив результати опитування, за якими 28% респондентів висловили невдоволення діями російської влади протягом останнього місяця. Це найвищий такий показник з листопада 2022 року, коли Кремль оголосив мобілізацію.

ВЦВГД, своєю чергою, повідомляв, що рейтинг Путіна знизився на 1,2% – до 72,4%.

Читайте також: Швидке просування армії РФ біля Покровська не повʼязане з операцією ЗСУ у Курській області – Павел

ISW констатує, що ці опитування російських державних соціологічних агентств не свідчать про яскраво виражене невдоволення та «не є надійним відображенням фактичних настроїв у російському суспільстві».

Натомість дослідники припускають, що російський уряд вважає за потрібне визнати зростання суспільного невдоволення з початку вторгнення України в Курську область.

«Кремль, ймовірно, сподівається, що обмежене визнання суспільного невдоволення захистить від звинувачень у тому, що він ігнорує стурбованість російського суспільства українським вторгненням. Схоже, Кремль запустив складну інформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб виправдати для внутрішньої аудиторії, чому Росія надає перевагу продовженню наступальних операцій на сході України, а не негайному витісненню українських військ з Курської області, і обмежені підтвердження невдоволення можуть бути частиною цієї кампанії», – припускає інститут.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив 30 серпня, що українські війська за попередню добу просунулися на 2 кілометри в Курській області Росії.

Українська армія, за повідомленням російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої. ЗСУ заявляють про контроль над понад 90 населеними пунктами, серед них – райцентр Суджа.

Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. Проте у Курській області оголосили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу. З регіону евакуювали тисячі людей.

У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.

Новини