Суспільство

Комісія Мінкульту опечатала один із корпусів на території Ближніх печер у Києво-Печерській лаврі

Комісія Мінкульту опечатала один із корпусів на території Ближніх печер у Києво-Печерській лаврі

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з прийому-передачі державного майна обстежила й опечатала Братський корпус на території ближніх печер у Києво-Печерській лаврі.

«Сьогодні відбувся огляд пам’ятки архітектури національного значення – Братського корпусу на Ближніх печерах (корпус № 44). Двері корпусу виявились зачиненими, тому у присутності в.о. гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Остапенка М.А. та його заступника Рудника О.В. технічними працівниками заповідника (за допомогою відповідних засобів) забезпечено доступ комісії до вказаних приміщення. Огляд закінчено о 08:30», – йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

У комісії заявили про ознаки порушення протипожежної безпеки та умов охоронного договору.

У внутрішніх приміщеннях також встановлено нагромадження меблів, різноманітних пакувальних матеріалів, товарів для продажу (церковне начиння, свічки, календарі, буклети), одягу та взуття, швейне обладнання.

«Ознак вжиття орендарем (представниками монастиря) протипожежних заходів не зафіксовано. Після завершення огляду корпус №44 було закрито та опечатано працівниками заповідника», – йдеться в повідомленні.

12 квітня комісія Мінкульту з приймання-передачі державного майна після двох тижнів недопуску до приміщень монастиря розпочала роботу в Києво-Печерській лаврі та зафіксувала порушення користування лаврою представниками УПЦ (МП). У самій УПЦ (МП) пояснили ситуацію відмовою Мінкульту надати погодження на реставрацію. 13 квітня поліція розпочала розслідування за фактом незаконного руйнування об’єкта на території Києво-Печерської лаври.

Новини