Світ

Колишній поліцейський із Чечні розповів про позасудові страти


Російська «Нова газета» опублікувала свідчення Сулеймана Гезмахмаєва, колишнього співробітника полку патрульно-постової служби поліції імені Ахмата Кадирова. Він розповів, що брав участь у затриманні жителів російського регіону Чечні, яких пізніше стратили.

Також, за словами Гезмахмаєва, іншого чеченського поліцейського, Сулеймана Саралієва, змушували взяти участь у масових позасудових стратах у січні 2017 року в Грозному, а потім, коли він спробував передати інформацію про подію органам правопорядку, його назвали геєм і вбили, пише «Нова газета».

Сулейман Гезмахмаєв брав участь у спецзаходах із затримання сотень жителів Чечні й охороняв у підвалі спортзалу полку імені Кадирова щонайменше 56 затриманих, пише видання. Він також знав про обставини вбивства щонайменше 13 осіб, що сталися в ніч на 26 січня 2017 року на території полку.

«Ці 13 осіб, їх катували і вбили … Коли я дізнався про тортури і вбивства, я більше не хотів там працювати … Вони кажуть тобі, що ти повинен когось катувати. Вони дивляться, чи ти тримаєш його голову під водою, чи катуєш струмом. Якщо ти не виконуєш їхні вказівки, вони усувають тебе або в кращому випадку вигадують, у чому б тебе звинуватити. Наприклад, у пособництві бойовикам», – наводить слова Гезмахмаєва «Нова газета».

Про те, що в Чечні в ніч на 26 січня 2017 року були розстріляні 27 затриманих, «Нова газета» повідомила влітку того ж року. Убитих, як писало видання, затримали під час спецоперацій після нападу на поліцейських у Грозному 17 грудня.

У квітні 2017 року «Нова газета» передала Слідчому комітету Росії список убитих жителів Чечні. Слідчі підтвердили загибель чотирьох осіб.

Новини