Події

керівнику «Київського метрополітену» обрали запобіжний захід – прокуратура

керівнику «Київського метрополітену» обрали запобіжний захід – прокуратура

Суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту для виконувача обов’язків начальника комунального підприємства «Київський метрополітен» у межах провадження щодо підтоплення тунелів між станціями «Деміївська» та «Либідська», повідомила Київська прокуратура 25 липня.

У повідомленні не вказано імені підозрюваного, але відомо, що цю посаду обіймає Віктор Вигівський.

У прокуратурі зазначили, що сьогодні також обиратимуть запобіжний захід начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель КП «Київський метрополітен».

Раніше Офіс генерального прокурора оголосив підозру посадовцям «Київського метрополітену» у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями «Деміївська» та «Либідська». За даними слідства, підозрювані не проводили огляд тунелів, обстеження та спостереження за ослабленими конструкціями і спорудами.

Натомість міський голова Віталій Кличко заявляв, що аварійна ситуація на синій гілці метро у Києві виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому.

Читайте також: Аварія між станціями «Деміївська» – «Либідська»: посадовцям метрополітену повідомили про підозру – ОГП

Напередодні у прокуратурі заявили, що мають результати експертизи, які спростовують заяви КП «Київський метрополітен» про начебто неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями.

Кличко назвав ці заяви прокуратури маніпулятивними і повідомив про політичний тиск. Він зазначив, що «міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні. І з усіма отриманими експертними висновками звертатиметься до суду».

8 грудня минулого року в Київській міській держадміністрації повідомили про зупинення руху поїздів метро на ділянці між станціями «Теремки» – «Деміївська»: загалом це шість станцій. Влада пояснила, що через «нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколоґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд».

Тоді повідомлялося, що роботу цієї ділянки зупинили орієнтовно на шість місяців.

Тунелі між станціями «Деміївською» і «Либідською» споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках. Станцію «Деміївська», будівництво якої розпочали у 2005 році, відкрили у грудні 2010 року, «Теремки» – у листопаді 2013 року.

Новини