Політика

Ізраїль запровадив обмеження на в’їзд для українців: МЗС готує «аналогічні вимоги»

Ізраїль запровадив обмеження на в’їзд для українців: МЗС готує «аналогічні вимоги»

Ізраїль оновлює порядок в’їзду для іноземців через сервіс ETA-IL (Electronic Travel Authorization ) для громадян держав, з якими має угоди про безвізовий режим. Для України нововведення запрацює з 1 липня.

У відповідь на такі кроки, Україна запровадить аналогічні вимоги попереднього затвердження для громадян Ізраїлю, зокрема паломників, йдеться у повідомленні посольства України в Ізраїлі.

Як зазначається, з 1 липня громадяни країн з безвізовим доступом до Ізраїлю, включаючи Україну, повинні подати документи на отримання дозволу ETA-IL на перебування до 90 днів.

У посольстві наголосили, що «Україна та Ізраїль підтримують тісні зв’язки від моменту розроблення безвізової політики у 2010 році».

«Однак нещодавні дії Ізраїлю, як-от обмеження на в’їзд для українських біженців і відмова у в’їзді багатьом українцям, призвели до напруження цих відносин. Остання вимога фактично припиняє дію безвізового режиму. У відповідь Україна запровадить аналогічні вимоги попереднього затвердження для громадян Ізраїлю, включно з паломниками», – заявив посол України Євген Корнійчук.

У дипвідомстві додали, що «ця взаємна акція вплине на тисячі релігійних паломників, які щорічно відвідують Україну».

«Україна залишається відкритою до діалогу з Ізраїлем для обговорення та перемовин щодо змін у політику подорожей на користь обох країн», – йдеться у повідомленні посольства.

Тисячі хасидів щороку у вересні з’їжджаються до міста Умань на Черкащині, щоб у дні святкування Рош га-Шана – єврейського Нового року – відвідати могилу засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана. Вони вірять, що це принесе їм щастя на увесь рік. Цього року святкування Рош га-Шана припадає на 15-17 вересня.

Новини