Світ

Ізраїль ухвалюватиме власні рішення – Нетаньягу про відповідь Ірану

Ізраїль ухвалюватиме власні рішення – Нетаньягу про відповідь Ірану

Ізраїль самостійно ухвалить рішення про те, як захищатися, заявив премʼєр-міністр Біньямін Нетаньягу 17 квітня – після того, як західні країни закликали до стриманості у відповіді на атаку з боку Ірану, повідомляє Reuters.

Сполучені Штати, Євросоюз та «Група семи» розглядають посилення санкцій щодо Ірану. Одночасно західні союзники хотіли б заспокоїти Ізраїль і переконати його стримати удар у відповідь.

Іран атакував Ізраїль 14 квітня у відповідь на імовірний ізраїльський авіаудар по комплексу іранського посольства в Дамаску 1 квітня. Ізраїль та його союзники збили майже всі ракети та безпілотники, загиблих не було.

Ізраїль заявляє, що має вжити заходів у відповідь, щоб зберегти довіру до своїх засобів стримування.

Увечері 17 квітня Військово-повітряні сили Ізраїлю заявили, що їхні винищувачі завдали удару по «терористичній інфраструктурі» підтримуваної Тегераном організації «Хезболла» в східному Лівані. Це викликало побоювання щодо можливої подальшої ескалації на північному кордоні Ізраїлю.

Раніше Нетаньягу зустрівся з очільниками МЗС Німеччини та Великої Британії. Обидва міністри відвідали Ізраїль у межах скоординованих зусиль щодо запобігання переростанню конфронтації між Ізраїлем та Іраном у регіональний конфлікт.

В офісі Нетаньягу заявили, що він подякував Анналені Бербок та Дейвіду Камерону за підтримку. Ізраїльський премʼєр також сказав представникам союзних країн: «Я хочу зʼясувати – ми ухвалюватимемо власні рішення, а Держава Ізраїль зробить усе необхідне, щоб захистити себе».

Новини