Важливо

Генпрокурор Костін підтвердив загибель понад 12 тисяч цивільних унаслідок дій російських військових

Генпрокурор Костін підтвердив загибель понад 12 тисяч цивільних унаслідок дій російських військових

Під час Саміту миру у Швейцарії генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що лише за підтвердженими даними російські військові під час повномасштабного вторгнення вбили понад 12 тисяч цивільних, зокрема 551 дитину. Як повідомив сайт президента України, такі дані Костін оприлюднив на дискусійній панелі «Гуманітарний вимір. Звільнення полонених та депортованих осіб», проведеній на Саміті миру.

За словами генерального прокурора, правоохоронці вже задокументували майже 130 тисяч випадків воєнних злочинів, скоєних російськими військовими, серед них 301 випадок сексуального насильства.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на цьому ж заході наголосив, що всі люди, які перебувають у російському полоні, зазнають систематичних тортур. Є підтвердження щонайменше 14 тисяч таких випадків.

У наведених представниками України даних ідеться лише про задокументовані та підтверджені випадки. У багатьох ситуаціях українська влада не може провести належне розслідування та документування – як у випадку з Маріуполем, де, за оцінками, число загиблих цивільних може вимірюватися десятками тисяч людей.

Новини