Суспільство

Державне космічне агентство припускає, що спалах над Києвом спричинило падіння метеорита

Державне космічне агентство припускає, що спалах над Києвом спричинило падіння метеорита

Спалах над Києвом увечері в середу, скоріш за все, пов’язаний із падінням метеорита з потоку Лірид, повідомляє Державне космічне агентство 20 квітня.

За повідомленням, повідомлення про те, що спалах спричинило можливе сходження з орбіти американського космічного супутника RHESSI, не підтверджуються.

«Найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеориту з потоку Лірид», – заявило агентство.

У довідці установа пояснює, що в квітні кожного року Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік із «дуже швидких та яскравих метеорів» Ліридів.

Читайте також: «Неординарна подія». У Повітряних силах ЗСУ пояснили, що було причиною спалаху в небі над Києвом

Раніше агентство назвало явище в небі над Києвом, яке спостерігалося ввечері 19 квітня, «високоенергетичною акустичною подією».

Раніше Київська міська військова адміністрація оголосила, що спалах у небі над столицею, який жителі спостерігали ввечері 19 квітня, став результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Проте згодом в американському космічному агентстві NASA заперечили ці дані.

20 квітня у КМВА уточнили, що причиною спалаху не було падіння супутника, ракетний обстріл чи робота української протиповітряної оборони, і додали, що саме це було – мають з’ясувати виключно фахівці.

Новини