Світ

Делегацію Білорусі не допустили на сесію Парламентської асамблеї ОБСЕ

Делегацію Білорусі не допустили на сесію Парламентської асамблеї ОБСЕ

Делегацію Білорусі не допустили на сесію Парламентської асамблеї ОБСЕ в Румунії, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Палата представників опублікувала заяву у зв’язку з відмовою делегації Національних зборів Білорусі від участі в 31-й сесії ПА ОБСЄ.

У Палаті представників заявили, що влада Румунії начебто «навмисно зірвала» участь білоруської делегації, «відмовивши у в’їзді на територію Румунії».

«Це рішення було ухвалено всупереч усім базовим зобов’язанням і принципам ОБСЄ. Республіка Білорусь бере активну участь у діяльності ПА ОБСЄ. У 2017 році наша країна успішно провела 26-ту щорічну сесію ПА ОБСЄ, яка стала найбільш представницькою в історії асамблеї. При цьому були забезпечені найсприятливіші умови для роботи іноземних парламентарів, які представляють 55 держав-членів», – йдеться в повідомленні.

Автори заяви назвали відмову у делегації «прикладом відкритого упередження та дискримінації».

«У зв’язку з цим білоруська сторона не визнає рішень, які можуть бути ухвалені під час сесії щодо Білорусі», – заявляють вони.

У середині червня стало відомо, що влада Румунії не допустить участь делегацій Росії та Білорусі в 31-й щорічній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка пройде в Бухаресті з 29 червня по 3 липня.

Новини