Політика

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Представництво України в ООН засудило ініційоване Росією засідання Ради безпеки «Загрози міжнародному миру та безпеці» і відмовилося брати в ньому участь. Про йдеться в коментарі на сайті Постійного представництва України при ООН 25 липня.

«Представництво України в ООН висловлює жаль із черговою спробою Росії використати платформу Ради для відбілення своєї загарбницької війни проти України та заперечення відповідальністі за військові злочини та злочини проти людяності, які російські війська вчиняють в Україні», – вказано у повідомленні.

Зазначено, що це буде шістнадцяте засідання Ради з вересня 2022 року, скликане Росією для «вирішення надуманої проблеми поставки зброї в Україну».

Делегація України засудила нинішню спробу, яка «матиме подальший згубний вплив на довіру до Ради, особливо тому, що Росія робить це з місця голови».

Українське представництво очікує, що члени Ради безпеки ООН використають засідання, «щоб нагадати про докази, представлені в залі 9 липня 2024 року делегацією України, які свідчать про те, що об’єкти «Охматдиту» дійсно були вражені російською ракетою Х-101».

У липні у Раді безпеки ООН головує Росія.

9 липня на засіданні Радбезу ООН на тему «Підтримання миру та безпеки України» постійний представник України при ООН Сергій Кислиця згадав про удари Росії по медичних закладах у Києві під час свого виступу. Дипломат зазначив, що, хоча офіційна Москва звинувачує в ударі по цивільних об’єктах «українську ППО», російські пропагандисти «більш відверті», і деякі з них відкрито схвалюють удар по «Охматдиту» як спосіб залякування.

Російські війська вранці 8 липня завдали по Україні ракетних ударів. Зокрема, по Києву, Дніпру, Кривому Рогу і Донеччині. Сили оборони України збили 30 із 38 російських ракет, повідомили у Повітряних силах.

Число жертв комбінованої ракетної атаки, здійсненої російськими військовими 8 липня, в Києві сягнуло 27.

Серед інших об’єктів, під російський ракетний удар потрапило одне з приміщень дитячої лікарні «Охматдит». Постраждав корпус, де були діти на діалізі. У ДСНС уточнили, що внаслідок ракетного удару по дитячій лікарні загинули двоє людей.

Новини