Події

ДБР повідомило про підозру в держзраді командиру корабля РФ «Адмірал Макаров»


Державне бюро розслідувань України повідомило про підозру у держзраді командиру російського корабля «Адмірал Макаров», інформує 14 червня пресслужба ДБР.

«Співробітники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому капітанові 2-го рангу військової частини, що дислокувалася в АР Крим, а нині командиру російського фрегата «Адмірал Макаров», – йдеться у повідомленні.

За даними ДБР, у 2014 році на той момент український військовий присягнув РФ і залишився в захопленій російськими військовими частині, відмовившись передислокуватися в Миколаївську область.

«Вінничанин присягнув збройним силам Росії та продовжив службу у російському Чорноморському флоті», – повідомили українські слідчі.
У ДБР України зазначили, що підозрюваний «повернувся до України у 2022 році з окупантами».

«Корабель під його командуванням робив запуски крилатих ракет по Миколаєву та Одесі. Слідчі ДБР зібрали достатньо доказів і повідомили колишньому українському військовому про підозру у державній зраді. Санкція статті передбачає покарання як позбавлення волі до 15 років», – повідомили в українському відомстві.

У ДБР не називають імені та прізвища підозрюваного. За даними з відкритих джерел, йдеться про Григорія Бреєва. Його публічних коментарів щодо звинувачень немає.

За даними російських ЗМІ, ракетний фрегат «Адмірал Макаров» може стати флагманом Чорноморського флоту Росії після затоплення крейсера «Москва».

Новини