Світ

Чорногорія «пробила лід» у переговорах про вступ до ЄС – прем’єр-міністр

Чорногорія «пробила лід» у переговорах про вступ до ЄС – прем’єр-міністр

Європейські чиновники 26 червня оголосили, що Чорногорія готова до останнього етапу процесу вступу до Європейського союзу.

Після 12 років переговорів про вступ прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч сказав, що Подгориця «пробила лід», а комісар ЄС із питань розширення Олівер Варгеї назвав події «історичним моментом».

Чорногорія вважається найбільш просунутою країною в процесі вступу до ЄС, але вступ зупинився через судову систему країни.

Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб, чия країна зараз головує в ЄС, заявила, що Подгориця повинна продовжувати зміцнювати незалежність судової системи і боротися з корупцією й організованою злочинністю. Про це було заявлено в рамках міжурядової конференції між Європейським союзом і Чорногорією в Брюсселі.

25 червня ЄС розпочав офіційні переговори з Україною і Молдовою щодо вступу до Європейського союзу. Грузії в цьому відмовили. Як пояснив верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, це пов’язано з ухваленням закону «Про прозорість іноземного впливу». Грузинська опозиція називає його копією російського репресивного закону про іноагентів.

Новини