Події

Через обстріл центру Харкова 5 людей загинули – ОГП

Через обстріл центру Харкова 5 людей загинули – ОГП

Внаслідок обстрілу військами РФ двох центральних районів Харкова п’ятеро людей загинули і щонайменше 13 зазнали поранень, інформує Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, 17 квітня 2022 року близько 13:25 російські військовослужбовці обстріляли центр Харкова – Київський та Шевченківський райони міста. Внаслідок обстрілу загинуло 5 людей. Щонаймеше 13 мирних мешканців отримали поранення. Пошкоджено низку житлових будинків, інститути та об’єкти інфраструктури міста», – йдеться в повідомленні.

В ОГП зазначають, що розпочато досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Водночас Харківська ОВА у Telegram зазначає, що поранених більше – 20. Повідомляється, що обстріли були із РСЗВ та артилерії.

«У Харківській області наші захисники проводять кілька успішних операцій, відтісняючи окупантів подалі від обласного центру. У результаті контрнаступу ЗСУ звільнили Базаліївку, Леб‘яже, частину Кутузівки. У районі села Мала Рогань наші підрозділи просунулися далі на схід. Збройні сили України продовжують ефективно стримувати окупантів на інших напрямках від Харкова», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв раніше сьогодні Генштаб ЗСУ, війська РФ продовжують частково блокувати Харків зі спробами ураження позицій ЗСУ та об’єктів критичної інфраструктури.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Новини